Wewnętrzny dział IT to historia. Poznaj #outIT od VECTO

31-01-2019

Biznes z obszarem IT jest już na stałe związany nierozerwalnym węzłem wzajemnych zależności. Bez względu na to, czy prowadzisz małą firmę, czy zarządzasz przedsiębiorstwem z listy 100 największych w Polsce, korzystasz na co dzień z komputera, sieci, prowadzisz korespondencję mailową i elektronicznie rozliczasz podatki. Musisz mieć zatem świadomość, że IT stała się w pewnym sensie funkcją zarządzania, a jej umiejętne zagospodarowanie może znacząco wzmocnić konkurencyjność biznesu oraz uwolnić jego prawdziwy potencjał.

Z drugiej strony, IT to koszt. Obsługa wszystkich rozwiązań informatycznych wymaga od odpowiedzialnego przedsiębiorcy zadbania o merytoryczne zaplecze, którego zadaniem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. To właśnie one budują wspomniane konkurencyjne przewagi oraz redukują wszelkie ryzyka związane z cyberzagrożeniami. W tym aspekcie, z punktu widzenia szefa firmy, możliwości są dwie - tworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT lub skorzystanie z rosnącego trendu outsourcingu IT. Wdrożenie pierwszej lub drugiej koncepcji świadczy o poczuciu odpowiedzialności za zasoby informatyczne oraz rozumieniu roli IT w realizacji dowolnych celów biznesowych. Jednak outsourcing IT ma swoje przewagi wobec tradycyjnych rozwiązań, polegających na budowaniu działu IT i zatrudnianiu w nim informatyków na etaty. Decydując się na ścieżkę #outIT zmniejszasz koszty operacyjne, koszty inwestycyjne, redukujesz pozapłacowe koszty utrzymania pracowników.

Outsourcing IT to lepsza kontrola procesów biznesowych oraz gwarancja szybszego wprowadzania innowacji w firmie. To również możliwość korzystania z najwyższych kompetencji pracowników Partnera i luksus zapomnienia o zwolnieniach lekarskich, urlopach i kosztach szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników zatrudnionych na etat. Mamy już wieloletnie doświadczenie w obsłudze IT spółek różnych branż i wielkości, ale sygnały płynące od naszych Klientów są spójne ? outsourcing IT to rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo danych i procesów oraz najwyższe standardy za zdecydowanie mniejsze pieniądze, niż te, które musimy wydać na utrzymanie wewnętrznych działów IT. Nasza wycena #outIT w 48 godzin rozwieje wszelkie wątpliwości.

— mówi Jakub Wychowański, członek zarządu VECTO.

Wycena outsourcingu IT od VECTO jest bezpłatna. Można ją zamówić poprzez stronę:
https://vecto.pl/outsourcing-it-wycena-48h
.