“Cóż to takiego wiedza? Nic innego jak zapisane doświadczenie.”

Aktualności

Wideo: "Co W Sieci Leci? Bezpieczeństwo i szyfrowanie sieci. Analiza i monitoring z wykorzystaniem platformy Flowmon"

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że obecnie stosowane technologie szyfrowania oferują zarówno znaczące korzyści, takie jak poufność i bezpieczeństwo danych, jak również trudne do zignorowania zagrożenia. Brak widoczności ruchu, ograniczone możliwości monitoringu, administracji i zarządzania przepływem danych oraz całą sieci komputerową stanowią dla inżynierów IT duże wyzwanie. O tym, jak radzić sobie w tych trudnych warunkach opowie nam Piotr Kałuża, Presales Engineer w Flowmon Networks. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na kilka kluczowych pytań ? czy można monitorować HTTPS nie rozszyfrowując go? Jakie korzyści wynikają z weryfikacji SSL/TLS i co łączy JA3 fingerprinting z oprogramowaniem typu malware?

więcej

Data Center Nowej Generacji

Dzielimy się wiedzą! Tym razem o innowacyjnych rozwiązaniach w dziedzinie bezpieczeństwa danych opowiadamy uczestnikom warszawskiej konferencji Data Center Nowej Generacji. Dyskutujemy o tematach związanych z priorytetowymi kierunkami rozwoju technologii serwerowych, a także metodach zwiększania ich wydajności, pojemności i kompleksowej modernizacji całej infrastruktury.

więcej

Wideo: ''Co W Sieci Leci?'' Analiza i monitoring ruchu w sieci z wykorzystaniem platformy Flowmon

Monitoring sieci jest kluczowy. Problemy z wydajnością, niedostępność newralgicznych aplikacji czy luki w zabezpieczeniach mogą bezpośrednio przekładać się na straty finansowe i wizerunkowe. Tymczasem, jak twierdzą eksperci Flowmon, omawiane rozwiązanie umożliwia stałe śledzenie, diagnozowanie i analizowanie ruchu w sieci. Zbierane zaś informacje pozwalają na optymalizowanie wszystkich aspektów funkcjonowania sieci IT. Obejmuje to również kwestie bezpieczeństwa ? poprzez stałą analizę ruchu, Flowmon eliminuje podejrzane działania, ataki i wszelkie zagrożenia, którym udało się ominąć tradycyjnie stosowane zabezpieczenia.

więcej

Vtorek Technologiczny: ''Co W Sieci Leci?'' Bezpieczeństwo i szyfrowanie sieci. Analiza i monitoring z wykorzystaniem platformy Flowmon.

Podczas pierwszego webinaru, zorganizowanego wspólnie przez VECTO i Flowmon, rozmawialiśmy o rozwiązaniach, które umożliwiają precyzyjne analizowanie ruchu i widoczność sieci. Kolejne spotkanie poświęcimy pogłębieniu tej wiedzy i omówimy kwestie związane z kodowaniem ruchu i jego monitoringiem. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że obecnie stosowane technologie szyfrowania oferują zarówno znaczące korzyści, takie jak poufność i bezpieczeństwo danych, jak również trudne do zignorowania zagrożenia. Brak widoczności ruchu, ograniczone możliwości monitoringu, administracji i zarządzania przepływem danych oraz całą sieci komputerową stanowią dla inżynierów IT duże wyzwanie. O tym, jak radzić sobie w tych trudnych warunkach opowie nam Piotr Kałuża, Presales Engineer w Flowmon Networks. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na kilka kluczowych pytań - czy można monitorować HTTPS nie rozszyfrowując go? Jakie korzyści wynikają z weryfikacji SSL/TLS i co łączy JA3 fingerprinting z oprogramowaniem typu malware? Dodatkowo, zgodnie z przyjętą formułą pierwszego webinaru, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodą, która z pewnością pomoże przetrwać czerwcowe upały. Warto zatem zostać z nami do końca, nie tylko po to, by podnosić swoje zawodowe kompetencje. Vtorek Technologiczny, 17 czerwca, godz. 10.00.

więcej