VECTO - systemy informatyczne

Giełda kryptowalut straciła tokeny o wartości 6,8 mln USD

14-01-2022


Zlokalizowana w Liechtensteinie giełda kryptowalutowa LCX stała się obiektem ataku hakerskiego. Straty wyceniono na ponad 30 mln złotych! Efektem cyberataku było zawieszenie działalności giełdy i tymczasowe wstrzymanie wszystkich wpłat i wypłat na platformie transakcyjnej.

Jak informują media, atak hakerski został wykryty na podstawie podejrzanego transferu tokenów ERC-20 z LXC do nieznanego portfela Ethereum.

Giełdy kryptowalut coraz częściej znajdują się na celowniku hakerów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku doszło do poważnego naruszenia integralności danych w jednej z największych graczy na tym rynku - platformy Bitmart. Łupem przestępców padły tokeny o łącznej wartości aż 196 mln dolarów. Firma zapowiada wypłacenie rekompensat wszystkim poszkodowanym wskutek tego ataku użytkownikom.

ImmuneFi podsumował, że w 2021 roku firmy kryptowalutowe łącznie poniosły straty w wysokości ponad 10,2 mld USD w wyniku ataków hakerskich, oszustw i innych złośliwych działań. Najbardziej spektakularnym atakiem był włam na system Poly Network, w którym hakerzy przejęli 613 mln USD.

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach