VECTO - systemy informatyczne

Hakerzy trafili w Totolotka!

10-11-2021


Totolotek został zaatakowany przez cyberprzestępców. Nieznani dotąd sprawcy najprawdopodobniej uzyskali dostęp do archiwalnych danych oraz danych osobowych klientów. Incydent został zgłoszony organom ścigania oraz Urzędowi Ochrony Danych Osobowych oraz CERT.

Spółka poinformowała o możliwości przechwycenia przez hakerów loginów, adresów e-mail, numerów telefonów oraz istotnych danych wrażliwych, jak numery PESEL, numery i serie dowodów osobistych, adresach zamieszkania i numerów kont bankowych.

Totolotek to jeden z najważniejszych w Polsce organizatorów zakładów bukmacherskich. Spółka ma ponad 350 punktów w całej Polsce, ale entuzjaści gier hazardowych korzystać mogą również z aplikacji mobilnej i strony internetowej. Totolotek posiada w swojej ofercie zarówno zakłady bukmacherskie dotyczące większości dyscyplin i rozgrywek sportowych, jak i zakłady totalizatorów piłkarskich oraz totalizatora wyścigów konnych odbywających się torach zagranicznych.

Spółka nie informuje, ile osób mogło zostać poszkodowanych w incydencie.

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach