BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Dzisiejsze cyberryzyka i cyberprzestępczość stawiają przed menedżerami zupełnie inne, niż jeszcze 10 lat temu, wyzwania. Odpowiedzialne podejście do kwestii bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz korzystanie z rozwiązań, które gwarantują skuteczność ochrony danych, to dziś podstawowe elementy funkcjonowania przedsiębiorstw - zarówno dużych, jak i tych małych.

VECTO oferuje innowacyjne rozwiązania, indywidualnie dopasowane do oczekiwań klientów i specyfiki branży, w której prowadzą swój biznes.

Jak pracujemy?

20specjalistów

Zespół profesjonalistów
i ekspertów w swoich dziedzinach
czuwa nad rozwojem Twojego biznesu.

ponad
20certyfikatów

Nasi specjaliści muszą nadążać
za błyskawicznym rozwojem rozwiązań IT.
Dlatego nieustannie doskonalimy nasze
umiejętności i zdobywamy certyfikaty
potwierdzające kompetencje całego zespołu.

ponad
97
%
problemów
rozwiązywanych
zdalnie

Wykorzystujemy autorski system
do zdalnej obsługi IT. Do tej pory
97% z ponad 30 tys. zgłoszeń
zostało rozwiązanych w ten sposób.

1000 komputerów

Poddajemy procesowi backup'u
ponad 100 TB danych dziennie
u ponad 300 klientów!

ponad
250klientów

Obecnie obsługujemy firmy
z wielu branż i segmentów rynkowych -
od zakładów produkcyjnych, przez banki
na sklepach internetowych kończąc.

około
20minut

Gwarantowany maksymalny czas
reakcji na zgłoszony przez Klienta
problem z dziedziny IT. Dzięki naszej
obsłudze, nigdy nie zostaniesz sam
z problemem IT.

BACKUP I ARCHIWIZOWANIE DANYCH

"Backup" dotyczy tworzenia kopii bezpieczeństwa danych w celu ich odtworzenia po utracie lub uszkodzeniu, natomiast "archiwizacja danych" oznacza proces tzw. warstwowania danych, czyli ich dzielenia na dane aktywne, nieaktywne i referencyjne, a następnie zapisywania w odpowiednich obszarach zapisu. Proces archiwizacji danych od kopii bezpieczeństwa odróżnia to, iż dane archiwizowane są przenoszone (np. na inny nośnik), ale przeważnie są nadal dostępne dla użytkowników w postaci referencji do tych danych. W procesie tworzenia kopii bezpieczeństwa dane są kopiowane w inne miejsce i skopiowane dane nie są bezpośrednio dostępne dla użytkowników, ale pierwotne dane nadal pozostają w oryginalnym miejscu.

VECTO wdraża rozwiązania backupu i archiwizacji danych wiodących zwłaszcza w oparciu o produkty

EMC
>EMC Avamar

Dell EMC Avamar

kompleksowa ochrona z deduplikacją pozwalającą na redukcję miejsca w backupach dyskowych nawet dwudziestokrotnie. W różnorodnych konfiguracjach EMC Avamar to wygodna i skuteczna forma wraz z wielką oszczędnością kosztów.

EMC Data Domain

Dell EMC Data Domain

systemy macierzowej ochrony danych - to nowoczesne rozwiązania klasy Enterprise, dedykowane składowaniu i ochronie danych z wykorzystaniem ogromnych macierzy dyskowych. Dzięki nowoczesnym technologiom deduplikacji, interaktywnego zarządzania i magazynowania danych, konsolidacji zdalnych zasobów taśmowych oraz wydajnemu mechanizmowi Disaster Recovery, systemy Data Domain są najlepszym w swojej klasie rozwiązaniem dedykowanym dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego i bezpiecznego dostępu do danych, a także gwarancji szybkości ich odzyskania w kluczowych momentach.

EMC Networker

Dell EMC Networker

potężny i rozbudowany system, dedykowany do backupu i ochrony danych dużych i rozwijających się środowisk IT. Uniwersalny i skalowalny, łatwo rozbudowywany, elastyczny pod kątem wdrażania i łączenia z innymi rozwiązaniami EMC. Jest to najbardziej rozpoznawalny i najczęściej adaptowalny system ochrony danych.

Porównanie programów antywirusowych

Za powszechnie stosowanym terminem "wirus" kryje się wszelkiego rodzaju szkodliwe oprogramowanie, które precyzyjnie wykorzystuje luki w zabezpieczeniach komputerów. Skutkiem zainfekowania systemu może być kradzież lub zniszczenie cennych, zarówno firmowych, jak i prywatnych danych, wymuszanie wirtualnych okupów za dostęp do nich lub wykorzystanie komputerów do dalszych, przestępczych procederów. Skala powstawania nowych wirusów jest tak duża, że dotychczasowe programy antywirusowe nie nadążają za aktywnością twórców szkodliwego oprogramowania. Tradycyjne metody ochrony komputerów, oparte na sygnaturze stają się nieefektywne. Hakerzy i cyberprzestępcy wykorzystują rozmaite techniki do przeprowadzania ataków typu zero-day, zanim użytkownicy zaktualizują sygnatury na swoich komputerach i urządzeniach mobilnych.

PRZEŁOM W WALCE Z WIRUSAMI!

Webroot SecureAnywhere to nowy wymiar ochrony dla małych i dużych przedsiębiorstw. Umożliwia centralne zarządzanie strukturą sieciową firmy z każdego miejsca na ziemi poprzez przeglądarkę www oraz kompleksową ochronę opartą na najpotężniejszej chmurze obliczeniowej Webroot Intelligence Network. Innowacyjne, ale niezwykle skuteczne w działaniu narzędzie znacznie skraca czas instalacji i skanowania oraz obniża koszty codziennej ochrony systemów. System gwarantuje bezpieczeństwo komputerów, ale i urządzeń mobilnych, które coraz częściej stanowią lukę w strukturze całego systemu informatycznego.

NASZE ATUTY

II LINIE WSPARCIA

Vecto Supprt Team
– zdalny helpdesk dla użytkowników,
Vecto Engineers
– certyfikowani inżynierowie od zadań specjalnych.

VITSM

autorski system realizacji zdalnej pomocy!

ELASTYCZNOŚĆ WSPÓŁPRACY

nieszablonowe działanie, dostosowane
do realnych potrzeb – indywidualnie
konsultowanie SLA.

ZESPÓŁ SZANOWANYCH EKSPERTÓW

jesteśmy Partnerem Merytorycznym
ogólnopolskich konferencji Synergy Poland!

Formularz kontaktowy