VECTO - systemy informatyczne

VECTO Platynowym Partnerem "V Konferencji Naukowo-Technicznej IT & OT w transporcie szynowym"

11-10-2022

W dniach 10-12 października 2022 r. w Warszawie odbyła się "V Konferencja Naukowo-Techniczna IT & OT w transporcie szynowym". Spotkanie przedstawicieli najważniejszych podmiotów tej branży było okazją do merytorycznej dyskusji o jej stanie gotowości oraz możliwych rozwiązaniach w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Spółka VECTO objęła tytuł Platynowego Partnera tego wydarzenia.

Transport szynowy stanowi dziś jedną z tych krytycznych branż, które szczególnie narażone są na aktywność cyberprzestępców. Liczne dowody, również w kontekście wydarzeń na wschodzie Europy wskazują, że cyberataki na system logistyki transportu towarów i osób mogą prowadzić do znacznej destabilizacji funkcjonowania całego państwa. V Konferencja Naukowo-Techniczna IT & OT w transporcie szynowym była więc doskonałą okazją do pogłębionej analizy stosowanych w tym segmencie gospodarki zabezpieczeń infrastruktury IT oraz do prezentacji innowacyjnych rozwiązań, które znacząco mogą podnieść poziom gotowości na wystąpienie potencjalnych cyberincydentów.

Podczas swojego wystąpienia, przedstawiciele spółki VECTO oraz eSecure, a także DELL, poruszyli temat zarządzania cyberryzykiem. Prezentacja objęła również praktyczne zastosowanie rozwiązań z portfela ofertowego obu firm. Poza oficjalną częścią panelową, zadbano o przestrzeń rozmów kuluarowych. W ich trakcie, zgromadzeni goście mogli zapoznać się ze szczegółami dotychczasowych wdrożeń VECTO oraz kompetencjami inżynierów spółki w obszarze prewencji oraz działań naprawczych po odnotowaniu cyberataku, zatrzymaniu procesów i utracie dostępu do firmowych danych.

VECTO reprezentował podczas wydarzenia prezes zarządu, Jakub Wychowański oraz dyrektor handlowy Maciej Zajączkowski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury, spółka VECTO przyjęła tytuł Platynowego Partnera Konferencji.

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach