VECTO - systemy informatyczne

Vtorek Technologiczny: "CHARLIE-CRP, czyli kolejne wyzwanie dla działów IT"

05-04-2022

"CHARLIE-CRP, czyli kolejne wyzwanie dla działów IT"

Do 15 kwietnia 2022 r. przedłużono obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE?CRP) na terytorium całego kraju oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego. Rozporządzenie w tej sprawie wydał Prezes Rady Ministrów, a decyzja ta wynika z rosnącego zagrożenia cyberatakami oraz wojną w Ukrainie.

Charlie-CRP to trzeci, w czterostopniowej skali, stopień alarmowy, wprowadzany w sytuacji realnego zagrożenia planowanym zdarzeniem o charakterze terrorystycznym na obszarze państwa lub którego efekty mogą uderzać bezpośrednio w bezpieczeństwo Polaków lub instytucji poza granicami kraju, a także po potwierdzeniu wystąpienia tego typu incydentów.

Decyzja o wprowadzeniu alarmu CRP skutkuje koniecznością wdrożenia przez organy publiczne i podmioty bezpieczeństwa szeregu działań przewidzianych ustawą. To również ważny sygnał dla firm i instytucji, które mogą stać się celem cyberataku ze względu na charakter ich działalności oraz funkcje w systemie gospodarczym państwa.

W obliczu stale rosnącego zagrożenia, również ze strony obcych państw, które coraz częściej stosują cyberataki jako element prowadzenia działań hybrydowych i destabilizujących funkcjonowanie istotnych sektorów gospodarki, najbliższy Vtorek Technologiczny poświęcimy analizie obowiązków wynikających z wprowadzenia alarmu Charlie-CRP. Omówimy również efektywne metody przygotowania infrastruktury IT na ewentualność wystąpienia cyberataku.

Do udziału w webinarze zaprosiliśmy ekspertów Esecure odpowiedzialnych za wdrażanie narzędzia SecureVisio, w tym Wojciecha Maruniaka, który od 21 lat specjalizuje się w dziedzinie cyberbezpieczeństwa na poziomie organizacyjnym, biznesowym oraz technicznym.

Vtorek Technologiczny, 12 kwietnia 2022 r., godz. 11.00

"Vtorek technologiczny" to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie vtorektechnologiczny.pl.

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach