"Cyfrowy bunkier - jak odtworzyć się po ataku typu ransomware lub hackerów?"
Zarówno polskie, jak i ogólnoświatowe dane potwierdzają, że ransomware jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla współczesnego biznesu. Większość badanych nie jest w stanie stwierdzić, czy możliwe będzie odzyskanie danych po tego typu atakach. Aż 82 proc. respondentów 5 edycji badania DELL "2021 Global Data Protection Index" obawia się, że stosowane obecnie narzędzia nie pozwalają na sprostanie aktualnej skali cyberincydentów. Dodatkowym wyzwaniem jest lawinowy przyrost ilości danych ? z 1,45 petabajtów w 2016 roku do 14,6 petabajtów w 2021 roku. Dzisiejsza gospodarka opiera się na informacji, a ataki typu ransomware potrafią drastycznie paraliżować działania firmy i realizację procesów. Proceder generuje miliardy dolarów przychodów dla wyspecjalizowanych w tego typu działaniach grup przestępczych. Producent oprogramowania zabezpieczającego Sophos podaje, że średni koszt ataku ransomware w 2020 r. wyniósł prawie 1,5 miliona dolarów dla będących ofiarami organizacji, które zapłaciły okup i około 732 000 dolarów dla tych, które go nie zapłaciły.
Powstaje pytanie czy w walce z cyberprzestępczością, w tym ransomware, polskie firmy muszą stać na przegranej pozycji? Na pewno nie te, które korzystają z rozwiązań Cyfrowego Bunkra. Czym jest, jakie kryje tajemnice i czy rzeczywiście można odtworzyć stan systemów IT sprzed ataku? Podczas najbliższego webinaru z cyklu Vtorek Technologiczny, na te pytania pomoże nam znaleźć odpowiedź Daniel Olkowski, Solution Architect Data Protection. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich entuzjastów nowoczesnych technologii oraz cyberbezpieczeństwa.
Vtorek Technologiczny, 19 października 2021 r., godz. 10.00
"Vtorek technologiczny" to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.
"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.
W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie vtorektechnologiczny.pl.