VECTO - systemy informatyczne

Vtorek Technologiczny: "Barracuda Cloud-to-Cloud Backup w środowisku Office 365"

22-06-2021

"Barracuda Cloud-to-Cloud Backup w środowisku Office 365"

Ostatnie kilkanaście miesięcy doprowadziły do konieczności weryfikacji działania powszechnych dotąd modeli funkcjonowania biznesu. Pandemiczne komplikacje i konieczność wdrażania nowych form pracy skłoniły wiele polskich przedsiębiorstw i instytucji do przyspieszenia procesu digitalizacji, rozwoju infrastruktury IT oraz wdrożenia innowacyjnych metod komunikacji. I choć ludzkość zdaje się powoli oswajać covidową rzeczywistość, różne typy synergii pracy zdalnej lub hybrydowej z pewnością pozostaną z nami na dłużej. Tym bardziej, że wzrosła podaż interesujących rozwiązań, aplikacji i form komunikacji, które pozwalają przenieść ciężar działalności operacyjnej do świata cyfrowego i wspierają użytkowników w zdalnym wypełnianiu ich celów i zadań biznesowych.

Jednym z takich rozwiązań jest Microsoft Office 365. Najbliższy Vtorek Technologiczny zamierzamy poświęcić jednak nie funkcjonalności tego produktu, a kwestii jego zabezpieczenia. Rozwiązania chmurowe, oprócz szeregu korzyści, szczególnie w funkcjonowaniu rozproszonej infrastruktury IT, niosą również cały arsenał zagrożeń ? od niebezpieczeństwa celowego lub przypadkowego usunięcia danych, problemy z konfiguracją po destrukcyjne działanie szkodliwego oprogramowania i cyberataki z ransomware włącznie.

Jest jednak na rynku produkt, które pozwala na skuteczne zabezpieczenie infrastruktury SaaS i dostępnych aplikacji w chmurze. Barracuda Cloud-to-Cloud Backup to kompleksowe, skalowalne i bardzo korzystne finansowo rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa dla usługi Office 365. I właśnie temu zagadnieniu poświęcimy kolejny odcinek Vtorku Technologicznego.

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Prokopem, Sales Engineer w Barracuda Networks, który opowie w szczegółach o najważniejszych atutach tego innowacyjnego oprogramowania, jego konfiguracji, funkcjonalności, a także rozbudowanych mechanizmach raportowania i rejestrowania wszystkich realizowanych operacji.

Vtorek Technologiczny, 29 czerwca 2021 r., godz. 10.00

"Vtorek technologiczny" to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie vtorektechnologiczny.pl.

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach