(Bez)cenne dane firmowe?

26-04-2019

"Vtorek technologiczny" to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie vtorektechnologiczny.pl.

(Bez)cenne dane firmowe?

TERMIN:

21 maja 2019 r.

GODZINA:

11:00

CZAS:

45 minut

TECHNOLOGIA:

cyberbezpieczeństwo

PROWADZĄCY:

Wojciech Szantyka ,
Ingram Micro

LIMIT MIEJSC!

O tym, jak cenne są dane informatyczne najlepiej wiedzą ci, którzy je... utracili. Z rozwiązań IT korzysta dziś każdy podmiot, bez względu na wielkość, sektor czy miejsce działalności. Korzystają z nich całe gospodarki państw, tworząc międzynarodowe systemy i sieci wzajemnych powiązań. Informacja stała się zatem najważniejszym aspektem prowadzenia biznesu i dziwi, że wciąż tak wiele firm lekkomyślnie podchodzi do kwestii jej zabezpieczenia. Przeprowadzone ostatnio przez Ontrack Data Recovery badanie wykazało, że spośród 350 klientów, którzy utracili dane, aż 33 proc. w momencie awarii, nie posiadało kopii zapasowej. Polskie realia są jeszcze bardziej niepokojące. Badanie ?Cyberbezpieczeństwo w polskich firmach 2019" dowodzi, że z narzędzi backupu korzysta mniej niż co 10 przedsiębiorstwo. Aż 25 proc. użytkowników komputerów osobistych, co najmniej raz w roku doświadcza utraty danych wskutek błędu, kradzieży, awarii systemu, bądź celowego ataku, np. ze strony konkurencji.

Ochronie oraz deduplikacji danych poświęcimy najbliższy Vtorek Technologiczny. Wojciech Szantyka z Ingram Micro opowie o produktach DELL EMC oraz innowacyjnych i skutecznych narzędziach zwiększających cyberbezpieczeństwo. Przeprowadzi również pokaz praktyczny rozwiązania backupowego dla środowisk wirtualnych. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich informatyków i menadżerów IT, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i poznać produkty, które efektywnie redukują ryzyka wynikające ze współczesnych cyberzagrożeń.

Vtorek Technologiczny, 21 maja 2019 r. , godz. 11:00.