Warsztaty — "Technologia hiperkonwergentna DellEMC VxRail"

20-03-2019

W ramach marcowego Vtorku Technologicznego, VECTO zorganizowało dla Klientów warsztaty VxRail. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość przetestowania funkcjonalności rozwiązania od DELL EMC oraz omówienia jego zalet i możliwości zastosowania w konkretnych przedsiębiorstwach.

Warsztaty VECTO to świetna okazja do precyzyjnego zapoznania się z funkcjonalnością rozwiązań IT oraz możliwościami eliminacji problemów w konkretnych systemach informatycznych. Podczas warsztatów przedstawiciele różnych firm mają możliwość przetestowania oferowanych przez VECTO urządzeń oraz sprawdzenia, jak ich zastosowanie może przełożyć się na wzrost wydajności infrastruktury IT lub jej bezpieczeństwo.

Główną przesłanką organizacji warsztatów jest umożliwienie naszym klientom podjęcia rozsądnej decyzji zakupowej. Dziś podaż rozwiązań informatycznych jest ogromna, zatem wybór produktów lub usług faktycznie wpływających na optymalizację lub osiągnięcie konkretnych celów jest bardzo trudny. Nasze warsztaty mają sprawić, że inwestycja nie jest kupnem przysłowiowego kota w worku. Chcemy wyposażać i wdrażać wyłącznie te rozwiązania, które realnie odpowiadają wyzwaniom i przekładają się na satysfakcję naszych klientów.

— mówi Jakub Wychowański, członek zarządu VECTO.

Marcowe warsztaty poświęcone były technologii VxRail. Zgromadzeni w siedzibie Ingram Micro goście, mieli okazję osobiście przetestować flagowe rozwiązanie koncernu DELL EMC. VxRail to odpowiedź na współczesne wyzwania gwałtownego przyrostu danych, z którymi muszą mierzyć się polskie firmy w kontekście utrzymania dotychczasowych zdolności operacyjnych oraz umiejętnego gospodarowania zasobami informatycznymi.

Urządzenia VxRail to innowacyjna technologia oparta na rozwiązaniach VMware vSphere i Virtual SAN oraz oprogramowaniu koncernu DELL EMC. Pozwala ona na wszechstronną transformację infrastruktury IT pod kątem wielu różnych zastosowań i obciążeń roboczych oraz idealne dopasowanie końcowego rozwiązania do indywidualnych potrzeb dowolnego przedsiębiorstwa. Możemy zatem budować kompleksową strukturę IT — zintegrowaną i skonfigurowaną, a także w pełni skalowalną, łączącą pamięć masową z zasobami obliczeniowymi.

— podsumował Jakub Wychowański.

Zrealizowana agenda spotkania:

9:30 — 10:00 — Przywitanie uczestników, poranna kawa
10:00 — 10:45 — Platformy Hiper-konwergentne — jak mogą pomóc w Twojej organizacji? 
10:45 — 11:30 — Dell EMC VxRail — dlaczego to najlepsza platforma Hiperkonwergentna na rynku? — Omówienie architektury, przewagi techniczne, zastosowania
11:30 — 11:45 — przerwa kawowa
11:45 — 13:30 — Pokaz praktyczny — szybkość konfiguracji inicjalnej VxRail oraz przykładowe scenariusze testowe
13:30 — 14:30 — Lunch
14:30 — 15:45 — Błyskawiczny backup całego środowiska — Backup Dell EMC w praktyce
15:45 — 16:00 — zakończenie warsztatów
17:00 — kolacja w stylu amerykańskim, w restauracji Jeffs, ul. Żwirki i Wigury 32.