Optymalizacja bazy SQL - case Metaltech Piasecki na łamach BPC Guide!

04-01-2018
Logo BPC Guide

Wdrożenie rozwiązań zaproponowanych przez VECTO w ramach optymalizacji bazy SQL w firmie Metaltech Piasecki zostało opisane w branżowym portalu BPC Guide. To kolejna redakcja, która zainteresowała się wdrożeniem VECTO, dzięki któremu osiągnięto 50% wzrost wydajności - liczonej jako spadek wartości parametru Elapsed Time o 50%, czyli całkowitego czasu, jaki poświęca baza danych na odpowiedź na wszystkie zapytania.

Przypomnijmy - po wdrożeniu sytemu ERP pracującego na bazie danych SQL, pracownicy Metaltech Piasecki wielokrotnie zgłaszali dotychczasowej firmie wdrożeniowej problemy z wydajnością całego systemu. Szczególnie odczuwalne były one w okresach wzmożonej aktywności, np. przy tworzeniu raportów z systemu, standardowo realizowanym pod koniec każdego tygodnia. Utrudnienia generowały koszty oraz wydłużały czas pracy. Rozwiązaniem kłopotów zajęła się warszawska spółka wdrożeniowa VECTO. Przeprowadzono dogłębne audyty całej struktury i zaproponowano konkretne rozwiązania, dzięki którym udało się ostatecznie osiągnąć ok. 50% wzrost wydajności - liczonej jako spadek wartości parametru Elapsed Time o 50%. Efekt implementacji rozwiązań niemal z dnia na dzień odczuli pracownicy Metaltech Piasecki - wzrost wydajności systemu przeszedł wszelkie oczekiwania. Zwiększona została również przestrzeń dyskowa, a zastosowane rozwiązania umożliwiają jej dalszy, niskokosztowy rozwój w zależności od pojawiających się w przyszłości nowych wyzwań i potrzeb spółki.

Artykuł, prezentujący konkretne rozwiązania można w całości przeczytać tutaj:
https://www.bpc-guide.pl/providers/36/show

Zdjęcie Dell EMC Unity Storage Family

Serwis BPC Guide jest ważnym tytułem w branży IT i cennym źródłem informacji dla producentów i dostawców rozwiązań informatycznych, którzy chcą trafić z nowymi rozwiązaniami na rynek przedsiębiorstw. BPC Guide stanowi kompendium wiedzy o tym jak przygotować przedsiębiorstwo do procesu wyboru systemu i jak ten proces zorganizować, aby zakończył się sukcesem. Znajdują się w nim m.in. wskazówki konsultantów biznesowych oraz inżynierów, porady ekspertów, statystyki, raporty, analizy struktury informatycznej przedsiębiorstw i planowanych projektów inwestycyjnych oraz relacje ze spotkań konferencyjnych obszaru IT i zaproszenia na wydarzenia szkoleniowe i edukacyjne.