Serwery PowerEdge w ofercie VECTO

27-07-2017

Podczas DELL EMC World, zaprezentowano nową generację serwerów PowerEdge 14. Zgodnie z zapewnieniami producenta, urządzenia mają zaskoczyć wzrostem wydajności dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Xeon i ultraszybkim pamięciom masowym NVMe. Licznie zgromadzeni w Las Vegas goście, wśród których nie zabrakło delegacji VECTO, nie kryli dużych oczekiwań wobec wprowadzanych przez DELL EMC rozwiązań.

Zgodnie z danymi, serwery PowerEdge napędzają już ponad połowę centrów danych wykorzystywanych przez chmury obliczeniowe. Koncern Dell EMC nie zadowolił się tym wynikiem i chce kontynuować ekspansję w segmencie rozwiązań dla biznesu. Podniósł przy okazji poprzeczkę zarówno dla siebie, jak i światowej konkurencji.

Możliwości Dell EMC PowerEdge 14

PowerEdge 14 generacji ma pozwolić na uruchomienie o 50% więcej wirtualnych desktopów niż ich starsze odpowiedniki. W ślad za wysoką wydajnością obliczeniową idzie wydajność podsystemu pamięci masowej. Dell EMC deklaruje, że nawet 19-krotnie wzrośnie szybkość działania i responsywność aplikacji biznesowych. Osiągnięcie takiego wyniku umożliwią superszybkie pamięci NVMe, usytuowane w ramach macierzy SDS, czyli software’owo definiowanej pamięci masowej. Cały system może być administrowany z poziomu smartfona!

Jak zapewnia VECTO, polscy klienci z pewnością docenią innowacje, które wprowadza nowa generacja serwerów DELL EMC w trzech obszarach — skalowalności architektury, zintegrowanej ochrony zapewniającej bezpieczeństwo danych oraz redukcji całkowitego kosztu posiadania (TCO), co dla większości naszych rodzimych firm jest zwykle jednym z podstawowych elementów analizy opłacalności inwestycji.

Serwery PowerEdge 14G skracają czas, koszty i złożoność zadań w procesie zarządzania cyklem życia serwerów. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom, proces wdrażania, administrowania i skalowalności systemów może być znacznie skrócony. Warto podkreślić również fakt, że projektując nowe urządzenia, DELL EMC szczególny nacisk położył na zapewnienie bezpieczeństwa danych, co z pewnością w dobie coraz bardziej powszechnych cyberzagrożeń będzie stanowiło ważny argument w decyzji inwestycyjnej.

— mówi Jakub Wychowański, sales manager w VECTO.

VECTO deklaruje, że już do czerwca 2017 roku, serwery PowerEdge 14 będzie można przetestować podczas bezpłatnych warsztatów technologicznych, które spółka organizuje dla swoich obecnych i potencjalnych klientów.