Badanie: Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w polskich firmach

24-05-2017

Warszawska spółka wdrożeniowa VECTO uruchomiła ogólnopolskie badanie

"Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w polskich firmach".

Przedsięwzięcie jest elementem realizacji strategii VECTO, która zakłada edukację polskich firm i minimalizację ryzyk wynikających z działalności cyberprzestępców. Celem badania jest również określenie stopnia świadomości zagrożeń oraz sposobów ochrony danych, którymi najczęściej posługują się polskie przedsiębiorstwa.

W ostatnich miesiącach nie ma tygodnia, w którym światowe media nie informowałyby o działalności cyberprzestępców, wyszukanych metodach blokowania danych poprzez ataki ransomware, czy infekowania komputerów firmowych i prywatnych złośliwym oprogramowaniem. Według ekspertów, nadchodzące miesiące będą prawdziwym testem tego, na ile polskie firmy potrafiły wyciągnąć wnioski z obserwowanych trendów i przygotowały się na występowanie tego typu zjawisk w Polsce. A może ransomware, kradzieże danych, działania hackerów już mają charakter powszechny, tylko nasze rodzime firmy niechętnie o tym informują?

Naszym zadaniem jest analiza wyłącznie polskiego rynku i zestawienie zebranych informacji z raportami ogólnoświatowymi. Jesteśmy przekonani, że wyniki badania będą stanowić cenną informację dla wszystkich polskich firm i odpowiedzą na pytanie, czy potrafimy skutecznie chronić dane i zabezpieczać systemy informatyczne w obliczu współczesnych zagrożeń.

mówi Jakub Wychowański, szef działu bezpieczeństwa danych w VECTO.

Weź udział w badaniu ››

Za metodologię oraz warstwę merytoryczną badania odpowiadają specjaliści z instytutu badawczego BSM.