Vtorek technologiczny: "STOP RANSOMWARE! Czyli jak przechytrzyć hackerów i ocalić firmę przed utratą danych?"

14-07-2017

"Vtorek technologiczny" to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie vtorektechnologiczny.pl.

STOP RANSOMWARE! Czyli jak przechytrzyć hackerów i ocalić firmę przed utratą danych?

TERMIN:

25 lipca 2017 r.

GODZINA:

11:00

CZAS:

45 minut

TECHNOLOGIA:

Bezpieczeństwo IT

PROWADZĄCY:

Jakub Wychowański
Sales Director, VECTO

Maciej Szenborn
IT Director, VECTO

LIMIT MIEJSC!

W ostatnich tygodniach nie ma dnia, w którym duże agencje informacyjne nie alarmowałyby o aktywności cyberprzestępców. Z końcem czerwca doszło do spektakularnego ataku oprogramowaniem typu ransomware o nazwie Petya, który z prędkością światłowodu zbierał swe cyfrowe żniwa w 66 krajach na całym świecie. Skuteczność wirusa była na tyle silna, że uniemożliwił on dostęp do komputerów w najważniejszych instytucjach i zakładach przemysłowych na Ukrainie oraz systemach informatycznych dużych koncernów europejskich. Wobec spustoszenia, jakie czynił wirus działania podjął również polski rząd – premier Beata Szydło 27 czerwca zwołała Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi. Musimy mieć świadomość, że nie istnieją żadne przesłanki mogące świadczyć o tym, że cyberprzestępcy z jakiś powodów mieliby w swojej destrukcyjnej działalności oszczędzić polskie firmy, instytucje i zwykłych użytkowników komputerów. Ci ostatni również są narażeni, bo dla hackerów szyfrujących dane nie ma znaczenia, kto pada ich ofiarą, tylko to, czy zapłaci okup za odzyskanie dostępu do swoich cennych plików.

Nasuwa się zatem najważniejsze pytanie – czy jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć się przed ransomware i innymi rodzajami złośliwego oprogramowania? Jak możemy zmniejszyć ryzyko dołączenia do grona ofiar współczesnych cyberprzestępców? Czy rzeczywiście programy antywirusowe nie chronią nas przed frustrującym zaszyfrowaniem naszych komputerów?

Do kolejnego spotkania w ramach Vtorków Technologicznych zaprosiliśmy ekspertów od bezpieczeństwa danych – Jakuba Wychowańskiego i Macieja Szenborn z VECTO. Panowie podzielą się z nami swoją wiedzą oraz opowiedzą o profilaktyce zdrowia naszych komputerów oraz zabiegach, które umożliwią nam bezpieczne korzystanie z sieci. Podczas webinaru zdradzimy również kilka szczegółów z prowadzonego przez VECTO badania: "Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w polskich firmach", w którym można wziąć udział do połowy sierpnia klikając na: http://profitest.pl/s/10447/VECTObadanie

Serdecznie zapraszamy – udział w webinarium jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.